KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Wątki nieaktywne a godne zachowania

Moderator: porcella

Regulamin forum
1. Do działu archiwum bez zgody admina nie wolno przenosić wątków z wyjątkiem:
a. nieaktywnych/zamkniętych wątków adopcyjnych;
b. wątków związanych z akcjami, imprezami które już miały miejsce.
W innych przypadkach tematy mogą zostać skasowane bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Wątki przenoszone do działu "Archiwum" muszą zostać zamknięte.
Zablokowany
ruby

KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: ruby »

Ś W I N K O M A N I A C Y !
Znów nadszedł czas projektowania naszego świńskiego kalendarza na przyszły rok :-) W tym roku zaczynamy trochę wcześniej, bo chcemy, żebyście później nie musieli się martwić o to czy kalendarz dotrze przed świętami ;)
Jak zwykle do projektu potrzebujemy Waszej pomocy i pięknych świnkowych zdjęć, dlatego ogłaszamy coroczny konkurs na fotki!

Obrazek

Zdjęcia wysyłajcie na adres kalendarz@forum.swinkimorskie.eu
Każdy użytkownik może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia swoich pupilków.

R E G U L A M I N
Jak zwykle zależy nam na możliwie najwyższej jakości kalendarza, dlatego nadsyłane zdjęcia muszą spełniać określone warunki:

1.

Przede wszystkim wielkość zdjęcia.
Fotka powinna mieć minimum 1500x1500 px (co odpowiada mniej więcej odbitce 13x13 cm przy rozdzielczości 300 dpi). Jeśli mamy zdjęcie prostokątne - krótszy bok zdjęcia musi mieć min. 1500 px. Dlatego przed zrobieniem zdjęcia śwince postarajcie się ustawić w aparacie wielkość zdjęcia na maksimum i wyślijcie je do nas w takiej postaci. Jeśli uznacie, że któreś z wcześniej zrobionych zdjęć jest warte wysłania - wyślijcie wersję możliwie największą, bez zmniejszania na potrzeby umieszczenia w internecie. Jeśli nie wiecie jak sprawdzić wymiary fotki - możecie przyjąć, że wystarczająca wielkość będzie ważyła ok. 1,5-2 MB.

2.
Jakość zdjęcia.
Zadbajcie, żeby nie było poddane zbytniej kompresji. Przy zapisywaniu jpg, jakość zdjęcia zawsze ustawiajcie na maksimum (kompresję na minimum!). Zadbajcie o to, żeby zdjęcie było możliwie ostre, żeby świnka nie była poruszona. Postarajcie się wykonać zdjęcie w dobrym świetle, niech nasz obiekt będzie dobrze doświetlony. Zdjęcia robione w ciemności niestety charakteryzują się wysokim poziomem szumów/dużym ziarnem, co niekorzystnie wpłynie na jakość wydruku...

3.
Estetyka zdjęcia.
Przesyłajcie zdjęcia, na których świnka jest głównym obiektem, zajmuje minimum 1/3 powierzchni całego zdjęcia. Fotki, na których prosiaczek będzie tylko małą kropką na wielkiej kanapie - niestety będą odrzucane :( Nie róbcie zdjęć przez kraty klatki.
Zadbajcie o ciekawy kadr (zamiast pyszczka lepiej poświęcić tyłeczek lub czubek uszka, jeśli nie da się inaczej). Zwróćcie uwagę na otoczenie/tło zdjęcia. Wysyłajcie świnki w ich naturalnym środowisku, lub na jakimś neutralnym tle, bez zbytniego "bałaganu" dookoła, który odciągałby uwagę od naszej gwiazdy ;)
W tym roku stawiamy na proste ujęcia, więc im mniej ozdobników użyjecie - tym większe macie szanse w konkursie.

4.
Nazewnictwo.
Wysyłając maila koniecznie podajcie w tytule wiadomości swojego forumowego nicka. Niech każde zdjęcie w nazwie ma nick zgłaszającego oraz imię prosiaka! To znacznie ułatwi nam identyfikację i kontrolę zdjęć. Zdjęcia nazwane niezgodnie z regulaminem nie będą przyjmowane do konkursu!

Schemat nazwy:
tytuł maila ----> KONKURS - [nick_forumowy] ----> przykład: KONKURS - goomisia
tytuł zdjęcia ----> [nick_forumowy]_[imię_świnki] ----> przykład: goomisia_Harlem.jpg

5.
Termin.
Na zdjęcia czekamy od 1 maja do 31 lipca 2013.
W sierpniu komisja SPŚM dokona wyboru najciekawszych/najlepszych technicznie fotografii.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu, jak co roku w postaci prezentacji gotowych stron kalendarza na forum.
Pamiętajcie, że za rok znów będzie kalendarz, więc nie gniewajcie się jeśli tym razem się nie uda ;)

Każde zgłoszenie spełniające warunki regulaminu zostanie w ciągu 14 dni potwierdzone e-mailem. Zdjęcia nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę! O odrzuceniu zgłoszenia również zostaniecie poinformowani mailowo, żebyście mieli jeszcze szansę poprawić błędy :)

Nagrodą w konkursie jest oczywiście splendor i chwała, i wydrukowanie zdjęcia świnki w Kalendarzu SPŚM 2014!

Pamiętajcie, że całkowity zysk ze sprzedaży świńskiego kalendarza przeznaczony jest na pomoc potrzebującym prosiakom!
Hayley

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: Hayley »

Biorę udział! :D
Asia909

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: Asia909 »

Wysyłam 2 zdjęcia Neski i 1 Tosi :love:
Może się uda. :)
Piorunowa

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: Piorunowa »

Wysłałam zdjęcia Piorun, może mają szansę :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10182
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: martuś »

Fotki wysłane ;) Ciężko było wybrać tylko 3 zdjęcia ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ruby

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: ruby »

Kochani ja ciagle muszę przypominać,ze obowiązuje konkretny rozmiar dla każdego zdjęcia,nie wszystkie razem "prawie 1,5mb " nie będzie brane pod uwagę, nie miejcie mi za złe,jak was o tym informuje,ale wysyłacie mi fotki 1,4mg z zapytaniem czy przymknę oko,one musza być takie jak w regulaminie, to nie mój konkurs,ja tylko przyjmuje fotki,pamiętajcie,zanim mi odpiszecie,ze się czepiam, proszę :szczerbaty:
Asia909

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: Asia909 »

Wyslalam 3 fotki ale dostaly sie tylko 2 to moge jeszcze jakas wyslac? :D
ruby

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: ruby »

Tak :buzki:
ruby

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: ruby »

Hej! Hej! Jeszcze 7 dni na wysylanie zdjec, spieszcie sie spiochy!
Corina

Re: KALENDARZ 2014 - konkurs foto :)

Post autor: Corina »

Wysłane :love: :świnka1: :świnka1:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”