Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos[*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
malina8777

Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos[*]

Post autor: malina8777 »

Witam wszystkich, w końcu mam wolną chwilę więc chciałam Wam przedstawić moich uroczych, kochanych urwisów .

Zacznę od Chrupka.
Chrupek jest z nami najdłużej bo 1,5 roku, dostałam go od chłopaka na urodziny :love: . Chrupek jest wyjątkowo rozpieszczonym świniem. Musi być głaskany minimum raz dziennie bo inaczej nieszczęście! foch, płacz i zgrzytanie zębami, doskonale potrafi okazać co chce, a czego sobie nie życzy. Generalnie wychodzi z założenia że został stworzony do myrania, głaskania, kochania, spania oraz co ważne - jedzenia, przez co wszelkie inne czynności wykonywane względem niego są zbędne ;)

A oto zdjęcia przystojniaka:

Obrazek

"żadna nie może mi się oprzeć - nawet na chwilę" :
Obrazek

"wstawaj, kochaj i przytulaj mnie - ty też:"

Obrazek

"prawie dobrze ci idzie":

Obrazek

"... to właśnie lubię":

Obrazek

Następny (po śmierci Mentoska) trafił do nas Kapsel (Kasztanek). Kapsel to wyjątkowo charakterna świnia, wszczyna kłótnię na każdym kroku, typowy dominator. Jak ma iść na ręce spierdziela gdzie pieprz rośnie ale w trakcie myrania jest wyjątkowo grzecznym przytulaskiem... no ale w końcu prawdziwy mężczyzna przy kumplach nie może okazywać uległości ;)

Oto zdjęcia Kapselka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie trafili do nas Limeryk oraz Sonet (synowie Groteski). Chłopaki są wyjątkowo zgodnym rodzeństwem, ani razu nie byłam świadkiem żadnej kłótni. Limeryk na początku był przestraszony, wycofany teraz pomału się rozkręca. W odróżnieniu od brata średnio lubi zdjęcia, jednak kilka już ma na koncie.

Limeryk:

Obrazek

"nie widać mnie?":

Obrazek

Limeryk z bratem Sonetem:

Obrazek

Sonet <3 mój kochany Sonecik! wyjątkowy w każdym calu, nic się nie boi od pierwszych godzin w których do nas trafił, ciekawski strasznie. Wszystko musi wiedzieć, widzieć, obwąchać i koniecznie musi być (podobnie jak Chrupek) w centrum uwagi. Wszyscy się nim zachwycają, urodzony model, robi furorę na każdym kroku, ledwo ktoś się zbliży do klatki już wskakuje na półeczkę, łapki na kraty i albo co daj albo myraj :D jako dowód zdjęcia :

Obrazek

:love:
Obrazek

"masz coś dobrego?":
Obrazek
Dwie kulki:
Obrazek

"fajna jesteś"
Obrazek

Jakiś czas temu odszedł od nas po ciężkiej chorobie Mentos. Mentoska kupiliśmy (świadomie) bardzo chorego ze sklepu, w którym miał złe warunki. Miał zaropiałe oczka tak bardzo ze nie nie mógł ich otworzyć,okazało się niestety również że ma problemy z układem trawiennym oraz zapalenie płuc. Bardzo walczyliśmy o życie Mentosa prawie trzy miesiące, było z nim ciężko jednak na szczęście wyszedł z tego. Miał niestety poważne problemy z oddychaniem, sapał, lewe płucko miał kompletnie niewydolne jednak co najważniejsze przeżył. Był z nami rok, pomimo problemów zdrowotnych cieszył się każdą chwilą, był bardzo radosnym prośkiem. Niestety odszedl od nas w październiku. Oto kilka zdjęć Mentoska [*]:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 2801
Rejestracja: 13 lip 2015, 8:41
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: Anula »

Nareszcie :jupi:
Masz przeprzeprzepiękne świnki :love: Cudownie widzieć ich wszystkich razem. O psince już nie wspominając. Ja nie miałam okazji ma żywo widzieć prosiaki w towarzystwie innych zwierząt i takie fotki zawsze mnie rozczulają. Przypomnij mi czy chłopcy mieszkają razem czy w opcji 2+2?
malina8777

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: malina8777 »

2+2, niestety Kapsel jest strasznym awanturnikiem i nawet Chrupek ma go czasem serdecznie dość... i dają sobie po razie. Limeryk Kapsla nieznosi, choć trochę im przeszło, na wybiegu się tolerują choć nie za długo ;). Lalunia jest kochana - to fakt :love: Chrupek jak mu czasem coś odbije łazi za nią krok w krok i tylko patrzy się przy niej uwalić bo ciepło, miło i bezpiecznie. Raz było wesoło bo Lala namiętnie Chrupka lizała... po tyłku, no i się w końcu zdenerwował i dziabnął ją... prosto w język. Przez następne dwa tyg jak tylko Chrupek próbował się do niej zbliżyć, kuliła ogon po sam brzuch i w długą :laugh: Komicznie to wyglądało jak taki duży pies uciekał w podskokach przed świnią :rotfl:
To Anulka musisz nas odwiedzić, zapraszamy :D
Madeline

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: Madeline »

Piękne stadko :love: :buzki: Super, że udało się założyć wątek :love: będzie gdzie zagladać :szczerbaty:
Wygłaszcz chłopców ode mnie, Kudłata przesyła buziaki :102:
malina8777

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: malina8777 »

Dziękuję, wymyziam wszystkich :buzki: Teraz Twoja kolej Madeline :-) też niecierpliwie czekam na wątek mojej ulubienicy Kudłatej :love:
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 2801
Rejestracja: 13 lip 2015, 8:41
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: Anula »

Chociaż tyle, że wybiegi mogą mieć wspólne. Ja bym tak chciała, a tak to tylko latam od klatki i to wypusczam dziewczyny a Cwaniaka zamykam, albo wypuszczam jego a dziewczyny muszę zamknąć. Przez to czasami mają bardzo mało czasu na polatanie bo i ja go nie mam wiele a samych ich nie zostawię przy otwartej klatce.
Malinko uważaj co mówisz bo mnie nie trzeba jakoś specjalnie zapraszać :D W ogóle to najlepiej byłoby zorganizować spotkanie śląskich świniomaniaków, np na wiosnę jak będzie cieplej i przyjemniej :D
malina8777

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: malina8777 »

Świetny pomysł Anula :jupi: można zorganizować takie spotkanie :D Bardzo się ciesze że Ciebie nie trzeba specjalnie zapraszać, chłopaki ponawiawiają zaproszenie :)
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 2801
Rejestracja: 13 lip 2015, 8:41
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: Anula »

Dziękuję, będę pamiętać :D
P.S. Jak patrzę na Limeryka to jakbym swoją Fisiulinę widziała tyle że bez białego kołnierza na karku :love:
katiusha

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: katiusha »

Piękne stado! Świnkowi panowie przystojni :love: A miłość międzygatunkowa powaliła mnie na kolana :D
malina8777

Re: Kochane urwisy: Chrupek, Kapsel, Limeryk i Sonet. Mentos

Post autor: malina8777 »

Dziękuję katiusha :buzki: Lala szaleje za Chrupkiem jak z resztą wszyscy w rodzinie ;-) postaram się im zrobić jeszcze jakieś wspólne fotki.
Anula, jak zwykle masz rację :D jest duże podobieństwo między nimi :-D Mi zaś Limeryk do złudzenia Mentosa przypomina :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”