Ośmioświń ;)

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
EwaTychy29
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2020, 18:10
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Ośmioświń ;)

Post autor: EwaTychy29 »

Witajcie, jestem tu nowa (ale nie początkująca, około 8 lat temu miałam stadko chłopców) . Od nie dawna posiadam 3 samiczki, miejsce mam jeszcze na kolejne, wstępnie zgoda jest jeszcze na kolejne dwie. Klatka 250cm /70 cm. Najstarsza świnka podobno ma 11 miesięcy, dwie pozostałe to siostry, które po odbiorze okazały się młodsze, niż miały być. Na szczęście bardzo dużo jedzą i są coraz bardziej ruchliwe. Marzy mi się jeszcze gladkowlosa aguti i biała z czarnymi oczami (i ewentualnie dodatkiem jakiegoś koloru na główce). Czas pokaże, kto u nas zamieszka. Karmy firmy versele laga, warzywa i owoce, trawa i inne plus suszonki.
Pozdrawiam serdecznie ;)
A oto moje panny;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2021, 17:09 przez EwaTychy29, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świntuszkowe panienki ;)

Post autor: sosnowa »

Śliczne panny, :love: zwłaszcza ta teddikowata większa. A małe z czasem chyba będą puchaczami niezłymi. Fajna ta zagroda i już domek mnie zachwwcił, wygląda jak stajenka, bardzo na czasie :102:
EwaTychy29
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2020, 18:10
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Re: Świntuszkowe panienki ;)

Post autor: EwaTychy29 »

Dziękujemy za miłe słowa, dziś trafiła do nas kolejna samiczka, czarno czarna, nawet oczu jej nie widać. Muszę się nauczyć, jak się całe zdjęcia wkleja w post, bo coś mi nie wychodzi. Zapomniałam już jak to było. Oczywiście ja, jak to ja, nie wytrzymałam długo i powiekszylam w obu końcach klatki pieterko, więc mają z jednej i drugiej strony stołówki. Nowa świnka jeszcze nie pewna, ale takie łącznie prosiąt jak Marzenie. Chłopcy mi się kiedyś kłócili, a tu nic, po godzinie wspólny posiłek. A teraz linki do zdjęć.
https://zapodaj.net/67b5dd5f633c6.jpg.html
https://zapodaj.net/8e64010dfe144.jpg.html
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego roku ;)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Kulka, Gwiazdeczka, Iskierka, Pestka, Lentylka i....

Post autor: sosnowa »

Piękne stado.
Sama mam 4, a chętnie miałbym więcej, ale niestety świnie są bardzo kosztowne, jak zaczynają chorować i trzeba wiedzieć, kiedy przestać :lol: :lol: :lol:
EwaTychy29
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2020, 18:10
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Re: Kulka, Gwiazdeczka, Iskierka, Pestka, Lentylka i....

Post autor: EwaTychy29 »

Witaj, oj tak, weterynarz sobie zawsze liczy. Samo wyżywienie nie kosztuje tyle ile leczenie. Mamy działkę zdała od ruchu i na przyszły rok będzie wielkie suszenie. Chociaż nawet tej zimy już im ususzylam sporo rzeczy z działki zanim spadł śnieg ;)

Kupiłam regał modułowy i zrobiłam im jeszcze większą klatkę typu c&c. Świniaki w takiej formie, że nawet zdjęć nie dadzą zrobić, a co najdziwniejsze, wolą siedzieć w klatce... A rano to chyba olimpiade sobie urządzają... Tup tup tup i w drugą stronę tup tup tup... I tak kilka razy.

Kulka
Obrazek

Gwiazdka
Obrazek

Iskierka
Obrazek

Pestka
Obrazek

Lentylka
Obrazek

Wszystkie razem
Obrazek

I na koniec klatka
Obrazek

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Kulka, Gwiazdeczka, Iskierka, Pestka, Lentylka i....

Post autor: martuś »

Witamy kolejne piękne panienki :welcome:
Widzę, że stado ma szybką tendencję wzrostową :lol: Skąd zamawiałaś kratki?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
EwaTychy29
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2020, 18:10
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Re: Kulka, Gwiazdeczka, Iskierka, Pestka, Lentylka i....

Post autor: EwaTychy29 »

Na allegro (nie wiem czy mogę wkleić link do aukcji?). Zamówiłam największy dostępny model 49 dużych kratek plus1 połówka za 175zl. Więc małym kosztem mam klatkę 250cm ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Kulka, Gwiazdeczka, Iskierka, Pestka, Lentylka i....

Post autor: martuś »

Jeśli możesz to podeślij mi na priv bo powoli szykuje się do zmiany klatki i szukam najkorzystniejszej oferty ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
EwaTychy29
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2020, 18:10
Miejscowość: Tychy
Kontakt:

Ośmioświn ;)

Post autor: EwaTychy29 »

Witajcie, nie było mnie tu trochę, troche zmian w życiu. Ogólnie ciężko. Potem miałam problemy z logowaniem na forum, ale w końcu wszystko zostalo ogarnięte. Od jakiegoś czasu mam łącznie 8 prosiakow, miały klatkę zrobiona jak wcześniej w formie wybiegu. Teraz mają wieżowiec. Na szczęście są zadowolone. Mają bardzo duży apetyt. W ciągu 3 miesięcy zjadly mi 30 kg snopek takiego pieknego siana od farmera. Jak będę miała chwilę czasu, to porobię zdjęcia każdemu prosiakow z osobna ;) pozdrawiam że świnkowymi panienkami ;)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Ośmioświń ;)

Post autor: sosnowa »

O rety, toż to już ŚwińCity!
Foty koniecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”