Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
kasiek7

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasiek7 »

hmm, trzeba wypróbować :)
Madzior

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Madzior »

klauder88 pisze:Spotkałam się kiedyś na jakimś świnkowym forum z pytaniem jak czyscimy z włosów różnego typu domki, kocyki, polary. Odpowiedzi były z serii: gumowa rękawiczka. Moim sposobem na tego typu problemy jest gumowa ściągaczka do mycia szyb ( jakoś tak to sie fachowo nazywa, pewnie wiecie o co mi chodzi) ;)
Kiedyś oglądałam zagraniczną wersję Perfekcyjnej Pani Domu (być może ten patent był przemycony do polskiej wersji), aby sierść ściągać gumową rękawiczką. Także patent ze ściągaczką do szyb to inna wersja gumy ;)
Hahnoto

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Hahnoto »

A najlepiej jeśli ta rękawiczka jest jeszcze mokra ;)
Nieraz właśnie w taki sposób pozbywam się sierści z świnkowego legowiska czy hamaka :)
klauder88

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: klauder88 »

Zaproponowałam tylko mój sposób ze ściagaczka, ponieważ dla mnie jest bardziej praktyczna w użytkowaniu od rękawiczki, szersze pole gumowe i fajnie wyprofilowane... :)
Świnka Morska

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Świnka Morska »

Oto mieszkanko mojej ukochanej Tosi :love: jest z nami od 1 miesiąca 1 tygodnia i 1 dnia :jupi:
Projekt i wykonanie jest autorstwa mojej mamy :buzki:

I tak ogrodzenie wybiegu mama zrobiła z płotków ogrodowych( to są takie łączące się ze sobą kawałki) obcieła tylko tą część płotków którą wbija się do ziemi.
Półki ,legowiska, tunele,i kapcioch obszyte są polarem ( zdobyte w sklepie z używaną odzieżą w postaci szalików szlafroków i innych ciuszków).
Półki mama zrobiła z cieńkiej deseczki na to dała wyściółkę taką jak w kurtkach i obszyła polarem.
Tunele, legowisko w klatce i podeścik zrobiła ze starej karimaty i też obszyła polarem.
Na podłogę dałyśmu ceratę a na nią polarowy kocyk.

url=http://naforum.zapodaj.net/524be63609ed.jpg.html]Obrazek[/url]
Plac zabaw Tosi :świnka1:
Obrazek
klatka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kasiek7

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasiek7 »

Ależ Tosia ma super mieszkanko :) Gratulacje dla mamy za pomysłowość :) A jak często zmieniasz całe wyposażenie? A do kuwety to na prawdę robią? bo mi az ciężko sobie wyobrazić, że moje mogłyby tam tylko sikać :P
Świnka Morska

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Świnka Morska »

Kuwetę sprzatam codziennie ,a całą klatkę co dwa tygodnie( totalne szorowanie klatki i wybiegu) bo Tosiuńka siusia i kupka do kuwetki :jupi: .
Codziennie sprzątam jeszcze półkę po prawej stronie bo tam wisi aktualnie kula z siankiem i prośka świni podczas jedzenia :szczerbaty: . Ogólnie to bardzo grzeczna i pożądna prosia czasami zdaży jej się nasiusiać koło kuwetki na dry bed np. gdy zajada coś apetycznego ale jak sprzatam kuwetę to zaglądam pod dry bed i jak żwirek jest mokry to wybieram i dosypuję świerzego.Dry bed-y mam dwa na zmianę więc nie ma problemu wrazie co zmieniam .
kasiek7

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasiek7 »

Super :) no na prawdę podziwiam. Nie jedna świnka chciała by mieć taki domek :) muszę moim też coś wykombinować, ale one lubią sobie leżeć pod łóżkiem na poduszeczce i ja tylko później zbieram kupeczki na tej trasie.
Madzior

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Madzior »

Daj namiary na ten płotek :buzki:
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Monalisa »

Ale to co. nie siusia nigdzie tylko w tej kuwetce? U mnie to by były te kocyki siknięte. Chociaż jak są na wybiegu to sikają w kuwetce, ale kupy to już obok. Całe szczęście w jednym miejscu - pod fotelem.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”