✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰w.rez[k.Poznania]

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰w.rez[k.Poznania]

Post autor: Lilith88 »

- imię: Elvin
- wiek: 2-3 miesiące (na 18.09.2015r.)
- płeć świnki: samiec
- nr adopcyjny: 2329
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- imię: Elmo
- wiek: 2-3 miesiące (na 18.09.2015r.)
- płeć świnki: samiec
- nr adopcyjny: 2330
Obrazek

Obrazek

Obrazek
- miejscowość, w której przebywa zwierzę,oraz u kogo: Wronki (k. Poznania), Lilith88
- historię zwierzęcia, przebyte choroby: Świnki odebrane w ramach interwencji z pseudohodowli, biegały w grupie ponad 50 innych prosiaków. Jutro idę z nimi do weterynarza na przegląd, na pierwszy rzut oka w miarę zdrowe choć wydaje mi się że coś ze skórą nie do końca jest ok, na pewno nie jest to nic poważnego i szybko wyleczymy ewentualnego grzybka.
- informacje dot. diety: Uwielbiają Cavie Nature ale i pojedzą Cavie Complete. Ziółka na początku były niejadalne ale teraz chętnie zjedzą pokrzywę czy babkę lancetowatą/szerokolistną oraz mniszek, zdecydowanie codziennie poszerzają diete. Warzywa jedzą wszystkie jak leci i to w tempie ekspresowym, ostatnim smakowitym odkryciem jest bakłażan :)
- stan adopcji: WSTĘPNA REZERWACJA
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia: Świniaki mimo chwilowej kłótni dogadały się i do adopcji tylko i wyłącznie razem, bo teraz ciągle się przytulają i śpią razem, jednak koniecznie muszą mieć dom w którym nie ma innych świnek, bo obce zapachy powodują u nich stres i kolejne bójki. Na razie są okropnie płochliwi ale jak się ich przytuli do siebie to się uspokajają, więc myślę, że w domu gdzie będą jedynymi świnkami szybko się oswoją.
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę: PW Lilith88
- informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku: patic6


Zdjęcia chłopców razem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. nie mogę się napatrzeć na "brwi" Elvina :love:
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, 0:02 przez Lilith88, łącznie zmieniany 6 razy.
piju

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: piju »

Cudne swiniaczki, trzymam za dobre domki :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Siula »

Elmo ma płomienie wokół oczu... Normalnie ognie świętego Elma!!! :shock: :o
Sprawdź czy przypadkiem w nocy nie zmienia się w Ghost Ridera ;)
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10002
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Dzima »

:yahoo:
Do oswojenia jeszcze długa droga :fingerscrossed:
Nie uciekli ci w nocy przez te kratki?
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Cynthia »

O i mamy pierwszy wątek świnek z wielkiej interwencji :ok: Jeszcze Panna Fiu Fiu nie zdążyła wstawić info na fb :laugh: Piękni panowie
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Lilith88 »

Hahahaha Siula nie wiem może się zmienia ale to tym lepiej nie? :szczerbaty:

Dzima nie zwiali, obłożyłam kartonem dookoła ale tak na luźno, mogli by wyjść ale nie, siedzą grzecznie, tzn. prawie grzecznie, bo się już trochę lali dzisiaj.

Z tym oswajaniem to nie wiem czy tak ciężko będzie są przytulaski, Elmo chyba bardziej ufa, właśnie ich kąpałam (nie chcecie wiedzieć jak pachnieli po tej oborze.. wystarczy, że Dzima wie :lol: ) matko ile ja się pazurki naskrobałam żeby pozbyć się resztek "podłoża" z ich poprzedniego "domu" ale w każdym razie Elmuś się grzecznie dał wykąpać, podciąć pazurki delikatnie i powycierać a później wypił Imunoglukan, Elviś się szarpał ale też nie jakoś strasznie, najbardziej przerażający był dla niego syropek, pazurków nie cięłam, jeszcze nie ma potrzeby.

Kwestia pazurków nakłoniła mnie do przemyślenia ich wieku, wydaje mi się że oni są jednak młodsi, powiedziałabym że oboje mają około 2 miesiące nie więcej z czego Elvin jest ciut młodszy. Wczoraj ich zważyłam ale nie zapisałam, było mniej więcej 370 i 420, jak wyschną zważę ich jeszcze raz i tym razem zapiszę ;)

A tak teraz wyglądają zmokłe kurki
Obrazek

Obrazek

Cynthia, bo nie ma na co czekać :D trzeba pomóc im w podążaniu do lepszego świata i najcudniejszego DS który gdzieś już na nich czeka :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
Kaoru22
Posty: 824
Rejestracja: 22 lip 2013, 11:45
Miejscowość: Kalisz/Toruń
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Kaoru22 »

Pierwsze świniaczki z Interwencji! Ja jeszcze nie zakładam wątku naszej dwójki bo chłopaki są absolutnie przerażeni...

Trzymam mocno kciuki! Oby zaznali teraz już tylko dużo miłości i ciepła i szybciutko się oswoili :buzki:
Kawalerów trzech http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=635

Vituś i Dieguś na zawsze w moim sercu :candle:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: sosnowa »

Piękne chłopaki.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Lilith88 »

Chłopcy zważeni
Elvin 454 gram
Elmo 488 gram

Zdecydowanie przybrali przez te dwa dni, bo mniejszy Elvin miał niecałe 400 gram a Elmo max 440 jak mi ich Dzima przywiozła.

Wydaje mi się że ubyło karmy w misce, więc uczą się powoli jeść normalne świńskie jedzenie ;) A z gorszych informacji to mamy chyba jednak wszoły, oglądałam ich wczoraj po kompieli ze wszystkich stron i nic nie było a teraz patrzę a u Elmo na brzuszku pełno czarnych kropek. Mieliśmy dziś iść do weterynarza ale zapomniałam, że jest sobota.. No nic w poniedziałek się dopcham.
Dropsio

Re: ✰Elvin i Elmo na drodze do lepszego świata✰ [k.Poznania]

Post autor: Dropsio »

Ale Elvin ma śmiesznie ułożoną sierść wokół oczu! :o :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”