Kizia i Mizia /Poznań/kwarantanna, wst. rez.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

patic6

Kizia i Mizia /Poznań/kwarantanna, wst. rez.

Post autor: patic6 »

22.07.2015 zmiana autora wątku z Gai na patic6

Kizia :love:
Obrazek Obrazek


Mizia :love:
Obrazek Obrazek

Dziewczynki razem - zaraz po przyjeździe do mnie z Medicavetu
Obrazek Obrazek


imiona świnek- Kizia i Mizia
- wiek świnek - ok. 5,5 tygodnia
- płeć świnek- samice
- adopcyjny nr świnek : Kizia - 2157, Mizia - 2158
- miejscowość, w której przebywają zwierzęta, oraz u kogo - Poznań, patic6
- historia zwierząt, przebyte choroby - świnki uratowane z laboratorium, przebadane w warszawskiej przychodni weterynaryjnej Medicavet
- podawane leki - profilaktycznie :wit.C, imumoglikan, probiotyk, wit C, probiotyk, ulgastran;
- informacje dot. diety - Cavia Nature, sianko , ziółka; testujemy powoli warzywka i owoce ; uczą się pić z poidełka
- stan adopcji - Wstępna rezerwacja
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierząt: do adopcji razem lub oddzielnie do innych samiczek; po kwarantannie; pierwszeństwo ma ten DS, który będzie chciał przygarnąć obie świnki
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę - PW patic6, mail: patic6@gmail.com
- informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku - porcella

Adopcja na zasadach SPŚM, obowiązuje wizyta przed adopcyjna.
Dom Tymczasowy – jako osoba najlepiej znająca świnkę, jej charakter, zwyczaje, potrzeby – zastrzega sobie prawo do wyboru przyszłego domu oraz odrzucenia ewentualnych kandydatów, jeśli uzna, że nie spełnili oni podstawowych wymagań.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2015, 18:36 przez Gaja, łącznie zmieniany 1 raz.
Pani Strzyga

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Pani Strzyga »

Ale słodziaki :)

:fingerscrossed: za dobry domek :)
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Monalisa »

Słodkie myszki, długo nie poczekają :buzki:
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Gaja »

Kizia i Mizia są wyjątkowo piękne :love:, wprost nie mogę się na nie napatrzeć... Są też młodziutkie i malutkie, i mimo, że mają charakterystyczne labom "mysie" zachowanie i strach w oczach, myślę, że przy odrobinie cierpliwości i pracy nad nimi, będą kochanymi i miziatymi świniami :love:. Ostatnie zdjęcie, na którym Mizia w norce wyciąga nóżkę, jest zrobione raptem dwie godziny po przyjeździe do mnie ( gdyby mi nie padł telefon, zrobiłabym też fotkę z jej dwoma wyciągniętymi nogami - zupełnie jej nie przeszkadzało, że jestem obok ).

Co do samego wyglądu - mają bardzo milutką, jedwabistą w dotyku sierść - można głaskać, i głaskać ...Umaszczenie też ciekawe:
Kizia jest biało - czarna, choć ten czarny to też niezupełnie czarny - miejscami ma odcienie czekoladowe, a nawet małe, czekoladowo-rude plamki. W opisie lekarskim Kizi mam napisane: " świnka z czarno - białą maską " :lol: .
Z kolei Mizia jest czekoladowo - biała,a ten czekoladowy przechodzi miejscami w czarny.
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Gaja »

Kizia (od lewej ) i Mizia
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Monalisa »

Wyglądają jak czekoladki normalnie :love:
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./wolne

Post autor: Gaja »

Dziewczyny nad wyraz szybką się uczą - nie wiem jakim cudem, ale już kwiczą ( czyt. drą pyszczki ) za zieleninką ...i jedzą, co prawda nieśmiało, ale jednak, z ręki :shock: przysmaki - trawkę i mleczyk . Jeśli w tym tempie będą pochłaniać wiedzę, to już niedługo, jeszcze jako małe srajdki, wylądują na Świńskim Uniwersytecie ;) . Gdyby jeszcze tak nie uciekały przed ręką, jak chce się je z klatki wyjąć ( znacie tą zabawę w "złap mnie, jeśli potrafisz"? )...ale cóż, nie wszystko naraz...

Dzisiaj podcięłam im pazurki, bo już przypominały igiełki - nie było tak źle, bo dziewczyny sparaliżowane nową sytuacją - wszyscy żyją, krwi nie było ;) . Pozwoliły się też pomiziać, szczególnie Mizia była zadowolona :love:

Mizia na mizianiu :lol: (przepraszam za jakość zdjęć - robione telefonem, który był pod ręką )
Obrazek Obrazek
Nekija

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Nekija »

O matkomatkomatko! Chyba się zakochałam :love:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kizia i Mizia - szukają szczęścia/Mińsk Maz./kwarantanna

Post autor: Gaja »

Kizia i Mizia pojechały dziś do Poznania, do patic6 - zamieszkają teraz u niej na DT :D
Bardzo dziękujemy Nejvii za transport :buzki:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”