Mały Kazio znalazł dom w i kolegę

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Mały Kazio znalazł dom w i kolegę

Post autor: sosnowa »

Imię świnki: Kazio
wiek świnki: ur. 10 kwietnia 2015
płeć: samiec
numer adopcyjny: 2038
niejscowość, w której przebywa świnka: Mszczonów, u dotychczasowych opiekunów
historia zwierzęcia, przebyte choroby: synek kupionej w sklepie zoologicznym ciężarnej samiczki. 306g, zdrowy
informacje dot. diety: " Vitakraft Vita Special Best for Kids. Ich ulubione sianko to "Jaśkowe sianko" firmy Skarabeusz z ziołami albo warzywami. Odnośnie warzyw, świniaczkom ogólnie podaję natkę pietruszki i liście rzodkiewki (ich ulubiony przysmak, dla niego stają na tylnych łapkach), świeżą trawę, koniczynę, okazjonalnie jabłko, marchewkę (chociaż za tym przepadają chyba trochę mniej), warzywa dodatkowo kropię witaminą C (Cebion dla dzieci).
stan adopcji: wstępna rezerwacja
dodatkowe informacje: do innego samca
kontakt do opiekuna wątku: sosnowa pw, turbencja@gmail.com
kto wydał zgodę na założenie wątku: ja


Adopcja na zasadach Stowarzyszenia (klatka min 100cm, dobra karma, opieka weterynaryjna, wizyta przedadopcyjna, umowa)


Obrazek

Obrazek

Opiekunka pisze:

"Witam.
Jakiś czas temu kupiłam w sklepie świnkę morską, i jak się później okazało- była ona w ciąży. 10 kwietnia 2015 urodziła ona 3 śliczne świnki. Jedną z nich postanowiłam zatrzymać, niestety 2 muszę oddać.Niestety żadna ze znanych mi osób nie ma możliwości zaopiekować się maluchem, a oddanie do sklepu nie wchodzi w grę."
"Kazio urodził się jako najmniejsza ze świnek, 5 dni po urodzeniu ważył 77 g . Z charakteru jest raczej niesforny, kiedy pozwalamy mu chodzić swobodnie po wybiegu często trudno go później złapać, aczkolwiek mimo wszystko jest grzeczny, przyjazny i pełen życia. Dobrze dogaduje się z innymi świnkami (czasem puszczam go po wybiegu z moim dorosłym wykastrowanym samcem rasy rozetka, świnki razem się ganiają, ale gdy przyjdzie co do czego, to jedna kryje drugą przed złapaniem). Zależy mi, aby dom dla Kazia znaleźć jak najszybciej, ponieważ z oczywistych powodów muszę go trzymać osobno z siostrami i mamą, a dorosła świnka jest tak duża, że bałabym się że go niechcący przygniecie).
Obie świnki są bardzo ciekawskie i kontaktowe, gdy słyszą że ktoś wchodzi do pokoju, stają na dwóch łapkach i wyglądają ze swoich klatek. Świnki wkrótce zabiorę na wizytę kontrolną do weterynarza."
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 18:42 przez sosnowa, łącznie zmieniany 4 razy.
Joanka
Moderator globalny
Posty: 3551
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:21
Miejscowość: okolice Torunia
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: Joanka »

:buzki: nie, no jedna to piękniejsza. Po Kaziu widać, że fajniutki będzie :twisted:
DS:Dora i Biolchem oraz Bezimienny[*]Tedi,Abi,Stefan,Filemon,Bonifacy,Tofik,Prosiaczek,Rabarbar[/color]
DT: Criollo, Klotylda
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

Prawda? Minę ma świetną, taką niewinną i zawadiacką zarazem.
basia M
Posty: 960
Rejestracja: 10 lis 2014, 10:32
Miejscowość: zambrow
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: basia M »

ale skubaniec fajny :102:

:buzki: :buzki:
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: martu.ha »

o mamo, co za prosię! :love: te białe wąsy na czarnym tle, no i uszy! zakochałam się normalnie
Foggy

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: Foggy »

Cudo!!!! Widać, że szaleniec z tego będzie mały :twisted:
MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: MartaBB »

Zastanawiamy się nad adopcją Kazia, mamy już jedną 8miesięczną świnkę (samiec), a, że wyjeżdżamy na wakacje (oczywiście jest ktoś kto codziennie będzie się chłopakami zajmował) w lipcu to chcemy żeby nasz świniak miał kolegę z którym będzie raźniej w okropne długie nudne dni bez mamy i taty :szczerbaty:

Kazio jest jedną z dwóch :świnka1: które wpadły nam w oko, wiadomo więc, że weźmiemy tą z którą Nasih lepiej się dogada. Czy jest szansa transportu go do Warszawy a najlepiej spotkania się chłopaków przed ostateczną decyzją o adopcji? W razie czego zapewniamy nocleg dla osoby przywożącej. I czy Kazio miał już jakieś styczności z innymi samcami? Jaki ma charakter?

Jeśli chodzi o czas, to chcielibyśmy aby świnka była u nas już w czerwcu, tak żeby miała pełny miesiąc spokoju z nami. Możemy adoptować od przyszłego tygodnia od środy w sumie (aż do środy siedzi u nas kot moich rodziców który ze względu na chorobę oka potrzebuje stałej opieki - kot nie jest agresywny i nie próbuje zjadać świnek, nawet się zaprzyjaźnił z naszą, ale nie chciałabym stresować małego Kazia od samego początku :fingerscrossed: )
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

Marto BB witamy na forum!
Zapoznałeś się z warunkami adopcji? Po południu napiszę Ci w pw więcej szczegółów, teraz siedzę w pracy i piszę z doskoku. Wszystko jest do ogarnięcia, zaczyna się zaś od wizyty przedadopcyjnej. W jakiej dzielnicy mieszkasz?
MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: MartaBB »

sosnowa pisze:Marto BB witamy na forum!
Zapoznałeś się z warunkami adopcji? Po południu napiszę Ci w pw więcej szczegółów, teraz siedzę w pracy i piszę z doskoku. Wszystko jest do ogarnięcia, zaczyna się zaś od wizyty przedadopcyjnej. W jakiej dzielnicy mieszkasz?
Tak, wydaje mi się, że przez wszystko przebrnęłam ;) Zastanawiamy się tylko, czy zamiast kupować nową podwójną klatkę, nie warto byłoby dokupić drugiej 80tki i połączyć je mostkiem - świnki będą miały więcej miejsca a trochę rozrywki. Ale najpierw musimy sprawdzić czy jest to wykonalne, a ja w międzyczasie allegruję za dużymi klatkami :świnka1: :świnka2:

Mieszkamy na śródmieściu, zaraz obok metra politechnika i placu zbawiciela - bardzo łatwo dojechać :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

To znakomicie, nie będzie problemu z WPA. Dwie 80 tki to nie jest głupia myśl,tylko trochę technicznie skomplikowana, najlepiej wtedy zlikwidować ścianki łączące, może być problem z dostępem do świnek,chyba, że duża klapa w dachu. No i sporo miejsca zajmuje. Jak zgromadzisz co trzeba daj znać. No i kwestia kota, taka młoda świnka to jak spora mysz i bardzo szybko biega, pokusa straszna.Jak rozwiązujesz kwestię wybiegów swojego prosiaka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”